2 złote medale juniorów podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów!!!

Dwa tygodnie temu Oliwer Wdowik i Wiktoria Miąso zostali Halowymi Mistrzami Polski Juniorów, w dniu wczorajszym powtórzyli te sukcesy ale tym razem w stawce Seniorów!!! To historyczny i bezprecedensowy wynik naszych młodych lekkoatletów.

Oliwer Wdowik (podopieczny trenera Janusza Mazura) w wielkim stylu zdobył złoty medal w biegu na 200m, zostawiając w pokonanym polu takie gwiazdy naszej seniorskiej kadry jak Rafał Omelko. Oliwer uzyskując rezultat 21.09 poprawił Rekord Polski Juniorów (8 wynik w seniorskich tabelach historycznych. Należy wspomnieć przy tej okazji jeszcze fakt, że nasz sprinter to rocznik 2002, co oznacza, że dopiero wchodzi w kategorię wiekową juniora!

Wiktoria Miąso, po świetnym występie w ostatnią środę podczas Meczu Międzypaństwowego w Mińsku gdzie rezultatem 1.84 poprawiła po raz kolejny swój rekord życiowy, tym razem w rywalizacji z seniorkami pokonała poprzeczkę na wysokości 1.75. Słabsza dyspozycja fizyczna była konsekwencją środowego konkursu, ale uzyskany rezultat pozwolił na zdobycie złotego medalu również w kategorii seniorów! Wiktoria pierwsze miejsce podzieliła ex equo z Pauliną Borys.

W Toruńskich Mistrzostwach wystartował również Jakub Przydział, który w biegu na 1500m uzyskał wynik 4:01.83 co dało 11 miejsce w seniorach oraz 6 miejsce w klasyfikacji młodzieżowców.

2 złote medale uplasowały nasz klub na 5 miejscu klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw Polski Seniorów!

fot. Marek Biczyk (PZLA), KowalskyPhotos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *