Matylda Kowal i Anna Sabat ze złotem Mistrzostw Polski Seniorów! - CWKS Resovia

Matylda Kowal i Anna Sabat ze złotem Mistrzostw Polski Seniorów!

Świetny występ zanotowali reprezentanci Resovii podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Lublinie. Z trzech zdobytych medali, dwa były złote! Na najwyższym stopniu podium stanęły panie: Matylda Kowal oraz Anna Sabat.

Mistrzostwa odbyły się na nowo wyremontowanym obiekcie, a najlepsi polscy zawodnicy rywalizowali przy komplecie publiczności.

Pierwsi na starcie stanęli chodziarze i chodziarki. Czwarta na metę przyszła Kinga Majchrowicz uzyskując czas 26:29.62.

Mistrzynią Polski w biegu na 3000m z przeszkodami została Matylda Kowal. Zawodniczka Resovii obroniła tytuł sprzed roku. Zwycięstwo rozstrzygnęło się jednak dopiero na linii mety, na której rzeszowianka, po piorunującym sprincie, okazała się szybsza od Alicji Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo) o 0,09 sekundy!

Matylda Kowal stawała na podium w Lublinie dwukrotnie. Na zakończenie Mistrzostw wystartowała w biegu na 5000m i wróci do domu z brązowym medalem na tym dystansie (16:29.86).

Anna Sabat zwyciężyła w biegu eliminacyjnym na 800m, uzyskując czas 2:08.71. W finale zawodniczka Resovii okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Wygrała w czasie 2:06.14, wyprzedzając bardziej doświadczoną i bardziej utytułowaną Angelikę Cichocką (SKLA Sopot).

Piąta w konkursie skoku wzwyż kobiet była Wiktoria Miąso. Nasza juniorka młodsza uzyskała wynik zbliżony do swojego rekordu życiowego – 1.78.

Ósme miejsce w biegu na 3000m z przeszkodami mężczyzn zajął Patryk Marszałek, uzyskując czas 9:23.17. Marszałek wystartował również w biegu na 5 km, w którym poprawił swój rekord życiowy 14:50.08 i zajął 9. miejsce.

2 złote oraz 1 brązowy medal dały naszemu klubowi bardzo wysokie 8 miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw.